Ruth Dudek-Wicher – farmaceutka i doktorantka w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii Wydziału Farmaceutycznego z o. Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, zwyciężczyni polskiej edycji FAMELab oraz laureatka plebiscytu 30 kreatywnych wrocławian. Doceniona za prosty i przystępny sposób przedstawiania wiedzy, bardzo dobrze dobrane i wykorzystane rekwizyty, swobodę wypowiedzi, taktowne poczucie humoru oraz dystans do siebie.
Warsztat FameLab w terenie będzie stanowił bardzo praktyczne wsparcie dla osób, które mają komunikować kwestie związane z nauką. Poza podpowiedzią jak to robić, będą też praktyce przygotowywać historie a kilkoro uczzestników zaprezentuje je przed kamerą, by później wspólnie z grupą ocenić mocne i słabsze strony wystąpień. Szkolenie przygotowywane jest we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.
Grzegorz Dzik – Liderowanie – blaski i cienie
Prezes Grupy Impel S.A., od 2012 roku Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, organizacji zrzeszającej dolnośląskich przedsiębiorców, fundatora Nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf. Blisko 10 lat pełniący funkcję Konsula Honorowego Ukrainy. Działacz społeczny i charytatywny. Przewodniczący Rady Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, z której działalnością związany jest od roku 1998. Inicjator budowy kliniki dla dzieci „Przylądek Nadziei”. Od kilkunastu lat aktywnie działający w Radzie Społecznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Paweł Gołębski – Czy nukelotydy są monomerami kwasów nukleinowych i czy komórki haploidalne mają zdolność fagocytowania? Rzecz o tym jak słowami porwać tłumy.
Dziennikarz, konferansjer. Od 20 lat pracuje w mediach we Wrocławiu. W ciągu 10 lat stał się jednym z najczęściej wybieranych konferansjerów. Pracował przy największych imprezach w Polsce: EURO 2012, Mistrzostwach Świata w siatkówce i Europy w piłce ręcznej, ESK 2016, World Games 2017. Prowadzący i reżyser Sylwester 2018: Wrocław Respect.
dr Małgorzata Małodobra-Mazur
Adiunkt w Zakładzie Technik Molekularnych, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Specjalista ds. Genetyki w Genomtec S.A.
Tytuł wystąpienia: Od idei po sukces, czyli jak wykorzystać badania naukowe w biznesie.
1.Przedstawienia drogi, jaką naukowiec musi pokonać, by możliwa była komercjalizacja badań naukowych. W pierwszej kolejności skupię uwagę na:
– wyborze przedmiotu badań, które da się komercjalizować,
– potrzebie rynkowej,
– opłacalności rynkowej.
2. Gdzie szukać pomocy finansowej i nie tylko: Aniołowie biznesu, CVs, pieniądze państwowe.
3. PR
4. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy promocji pomysłu/ produktu.
5. Ważna własność intelektualna!
6. Cechy charaktery charakteryzujące naukowca z sukcesem.
7. Łączenie życia prywatnego z rozwojem biznesu.
Miejsce sala wideokonferencyjna CNIM III piętro
Termin 30.11.2018
Godzina 10.00